ABD hisseleri kar rakamları ile yükseldi

ABD pay senetleri, perakende dalından kimi şirketlerin güçlü çıkan karlarının yavaşlayan global iktisada ait kaygıları azaltması ile yükseldi …

ABD pay senetleri, perakende dalından kimi şirketlerin güçlü çıkan karlarının yavaşlayan global iktisada ait kaygıları azaltması ile yükseldi. Sonunda paylar son beş seansın dördünde yukarı yanda hareket etti. Ama paylar, Fed tutanaklarının ABD merkez bankasının getirileri süratli bir formda düşürmeye hazır olduğuna ait sinyalinin güçlü olmaması nedeniyle karlarının bir kısmını geri verdi.

Pay senetleri Target Corp. ve Lowe’s Cos. üzere perakende şirketlerinin güçlü finansalları ile güne yükselişle başladı. Traderlar başkaca, ABD Yöneticisi Donald Trump’ın ABD’nin Çin ile “muhtemelen” ittifak yapacağı yanındaki açıklamasından da olumlu etkilendi. Lakin Fed tutanakları sonrası satış geldi.

Fed’in Çarşamba günü açıklanan Temmuz ayı içtima tutanaklarına nazaran, Fed yetkilileri, geçen ayki getiri indirimini çok düşük pahalılık ve ticaret savaşından kaynaklanan belirsizliklerden ötürü işletme yatırımlarında daha derin bir gerileme riskine karşı bir sigorta olarak pahalandırıyor.

Dow Jones Endeksi 240.29 puan ya da yüzde 0.93 yükselerek 26,202.73 puandan kapandı. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi 23.92 puan ya da yüzde 0.82 yükselişle günü 2,924.43 puandan tamamladı. Nasdaq Bileşik Endeksi 71.65 puan ya da yüzde 0.90 yükselerek 8,020.21 puandan kapandı.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ekonomi ve siyaset gündemi- 22 Ağustos 2019

Per Ağu 22 , 2019
<br /> Iktisat ve siyaset gündemi- 22 Ağustos 2019 1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, itimat mektubu takdim ...