ABD hisseleri Trump’ın açıklaması sonrası düştü

ABD piyaslarında süreç gören behre senetleri, ABD Lideri Donald Trump’ın Çin ile bir muahede yapmak için hazır olmadıklaını söyleyerek bu türlü …

ABD piyaslarında süreç gören behre senetleri, ABD Lideri Donald Trump’ın Çin ile bir muahede yapmak için hazır olmadıklaını söyleyerek bu türlü bir muahede için aciliyet olmadığını işaret etmesi ve Fed’e bir defa daha büyük çaplı bir nema indirimine gitme daveti yapmasının akabinde düştü. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi sonunda 3 günlük yükselişini durdurdu.

Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanı Michael Pompeo’nun CNBC’ye yaptığı açıklamada, Huawei Technologies Co.’nun ABD için risk oluşturan tek Çin şirketi olmadığını söylemesi de olumsuz havaya ekte bulundu. Pompeo ayrıyeten, ABD ile Çin’in önümüzdeki 1 hafta ya da 10 günlük devirde görüşmelere, en azından telefonla, devam etmesini beklediğini de laflarına ekledi.

Dow Jones Endeksi Salı günü 173.35 puan ya da yüzde 0.66 düşüşle 25,962.44 puandan kapandı. S&P 500 Endeksi günü 23.14 puan ya da yüzde 0.79 düşerek 2,900.51 puandan tamamladı. Nadaq Bileşik Endeksi ise 54.25 puan ya da yüzde 0.68 düşüşle 7,948.56 puandan kapandı.

Pacific Investment Management Co. global kredilerden sorumlu baş yatırım yetkilisi Mark Kiesel, Bloomberg TV’ye yaptığı değerlendirmede, “Küresel iktisat yavaşlıyor, para poltikasının sonları var ve muhtemelen yakın bir devirde maliye siyasetine gereğince dönemeyeceğiz,” dedi ve “Gerçek şu ki riskler çok arttı” değerlendirmesinde bulundu.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ekonomi ve siyaset gündemi- 21 Ağustos 2019

Çar Ağu 21 , 2019
<br /> Iktisat ve siyaset gündemi- 21 Ağustos 2019 1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine içtimasına ...