Asya hisseleri “ticaret” iyimserliği ile yükseldi

Asya pay senetleri Salı günü, yatırımcıların ABD-Çin ticaret görüşmerindeki ilerleme işaretlerini hazmetmeleri ve hükümet teşviklerinin ekonomik …

Asya pay senetleri Salı günü, yatırımcıların ABD-Çin ticaret görüşmerindeki ilerleme işaretlerini hazmetmeleri ve hükümet teşviklerinin ekonomik büyümeyi destekleyeceği spekülasyonu ile yükseldi.

Tokyo, Şanghay ve Seul piyasalarında süreç gören paylar yükselirken, Hong Kong ve Şanghay behreleri dalgalı bir seyir izledi. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross’un Çinli teknoloji devi Huawei’ye yönelik yaptırımların 90 gün erteleneceğini duyurmasının akabinde yükseldi.

Sydney’de Tribeca Investment Partners portföy başkanı Jun Bei Liu, Bloomberg TV’ye yaptığı değerlendirmede,  “Önümüzdeki altı ayda pay senedi fiyatlarının, temelde tüm yerküredeki düşük nemalardan ötürü daha âlâ seyredeceği yolundaki tezimiz sürüyor,” dedi ve “Elbette birkaç sorun ön plana çıkıyor. Bunlardan biri, değerlemelerin çok yüksek olması. Ve ticaret anlaşmazlığı bu noktada öteki bir belirsizlik unsuru” değerlendirmesinde bulundu.

Piyasalar:

*MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saati ile 13:30’da yüzde 0.4 yukarıda seyrediyordu.

*Japonya’da Topix Endeksi yüzde 0.6 yükseldi.

*Avsutralya’da S&P/ASX 200 Endeksi yüzde 1 tırmandı.

*Güney Kore’de Kospi Endeksi yüzde 0.9 yükseldi.

*Hong Kong’da Hang Seng Endeksi ziyade değişmedi.

*Çin’de Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.1 tırmandı.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

McKinsey: Asya borç krizi sinyalleri kaygı verici

Sal Ağu 20 , 2019
<br /> Asya borç buhranının üzerinden yirmi yıldan ziyade vade geçmesinin akabinde global danışmanlık şirketi McKinsey & Co. borç buhranının tekrar ...