Endonezya MB art arda 2. kez faiz indirdi

Endonezya Merkez Bankası global yavaşlamadan tansiyonun giderek arttığı ticaret savaşı üzere risklerle karşı zıdda olan iktisadını desteklemek …

Endonezya Merkez Bankası global yavaşlamadan tansiyonun giderek arttığı ticaret savaşı üzere risklerle karşı zıdda olan iktisadını desteklemek için arka arda 2. sefer getiri indirimine gitti.

Güneydoğu Asya’nın en büyük iktisadı tarafından Perşembe günü yapılan açıklamaya nazaran Endonezya MB, 7 günlük aksi repo nemasını 25 baz puan azaltarak yüzde 5.50 seviyesine indirdi.

Getiri indirimi, Bloomberg anketine katılan 34 ekonomistin yalnızca 13’ü tarafından öngörüldü. Çoğunluğun beklentisi, yaklaşık iki yıldan sonra birinci sefer Temmuz’da nema değişikliğine giden bankanın beklemede kalacağı yanında idi.

Banka lideri Perry Warjiyo, getiri indirimi adımının bankanın düşük nema varsayımıyla entegrasyonlu ve “gelecekteki büyüme ivmesini desteklemek için ön tedbir” olduğunu belirtti.

Bankanın Temmuz ayındaki birinci nema indirimi haberinin linki:

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gram altın 276,6 lira seviyelerinde

Per Ağu 22 , 2019
<br /> Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının akabinde 276,6 lira seviyesinde dengelendi. Gram altın, dün altının ons fiyatında yatay bir ...