Erdoğan: Doğu Akdeniz’de arama çalışmalarına aynı kararlılıkla devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile ortak basın içtiması düzenledi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Kendi …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile ortak basın içtiması düzenledi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Kendi haklarımızı nasıl savunuyorsak, Kıbrıs Türklerinin de adadaki ve kesimdeki çıkarlarını, birebir kararlılıkla savunmaya devam edeceğiz. Kıbrıs’taki sorunun ortaya çıkışı da bugüne kadar gelişi de büsbütün Rumların uzlaşmaz vaziyetlerinden kaynaklanmaktadır.” dedi.

Erdoğan, Şark Akdeniz’deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ait, “Arama çalışmalarına bizler birebir kararlılıkla devam ediyoruz, edeceğiz.” diye konuştu.

Şark Akdeniz’de yaşanan gelişmeleri pahalandıran Erdoğan, şöyle konuştu:

“Dün Kıbrıs Türklerinin kanını akıtarak adayı ele geçirmeye çalışanlar, bugün de siyasi ve ekonomik ataklarla tıpkı hedefin peşindedir. Kıbrıs Rum Kesiti, lakin samimi ve gerçekçi bir uzlaşma yerine gelirse adada herkesin beklediği tahlil yolu açılır. Şark Akdeniz’de ne Türkiye’yi ne de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini yok sayan hiçbir girişim hayata geçirilemez. Şayet yaşananlardan hala ders almayanlar varsa onlara da gereken karşılıkları vermekten çekinmeyeceğimizin bilinmesini isterim.”

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

MKEK'ten 7,5 ayda 45 bin yerli silah

Per Ağu 22 , 2019
<br /> Makina ve Kimya Sanayisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası, bu sene üretilmesi planlanan 66 bin yerli silahın 45 binini üreterek sevkiyatlarını ...