General ve amiral atamaları yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığında 75, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 25 ve Hava Kuvvetleri …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığında 75, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 25 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında 27 kumandana yönelik atamalar yapıldı.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları kapsamında alınan kararların akabinde atama ve terfi süreçleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla gerçekleştirildi. Buna nazaran, Erdoğan imzasıyla general ve amirallerin atanmalarına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda, Kara Kuvvetleri Komutanlığında 75, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 25 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında 27 kumandana yönelik atama süreçleri gerçekleştirildi.

Kara Kuvvetleri EDOK Kumandanı Korgeneral Erdem Öngay, 3. Ordu Kumandanı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Lideri Yavuz Türkgenci Kara Kuvvetleri EDOK Kumandanı, 4. Kolordu Kumandanı Korgeneral Ali Sivri ise Ege Ordu Kumandanı oldu. Korgeneral Sinan Yayla ise vekaleten yürüttüğü 2. Ordu Komutanlığı vazifesine atandı.

AA

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye ekonomik verileri - 22 Ağustos 2019

Per Ağu 22 , 2019
<br /> Türkiye'de açıklanacak ekonomik doneler 22 Ağustos Perşembe 10:00/Tüketici Güveni/Ağustos/Önceki: 56.5<br /> 14:30/Yabancıların Net Tahvil Yatırımları ...