Gram altın 275,7 lira seviyelerinde

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının akabinde 275,7 lira seviyesinde dengelendi.  Gram altın, dün günü altının ons fiyatı ve Dolar/TL …

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının akabinde 275,7 lira seviyesinde dengelendi. 

Gram altın, dün günü altının ons fiyatı ve Dolar/TL ‘de yaşanan artışa koşut yüzde 1,81 kıymet çıkarıyla 277,9 liradan tamamladı. 

Bugüne ise kıymet kaybıyla başlayan gram altın, saat 10.40 itibarıyla yüzde 0,7 azalışla 275,7 liradan süreç görüyor. Tıpkı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 449 lira, Cumhuriyet altını 1.843 liradan satılıyor. Altının onsu ise evvelki kapanışa nazaran yüzde 0,7 düşüşle 1.497,7 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, ABD Yöneticisi Donald Trump’ın dün Çin ile mutabakat yapmaya hazır olmadığını açıklamasının ticaret savaşı tasalarını artırdığını, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte’nin istifasının ise siyasi belirsizlikleri gündeme getirdiğini belirterek, bu gelişmelerin altın fiyatlarının yükseliş kanalında kalmasını sağladığını söyledi.

Bugün, yurt içinde konut fiyat endeksi olgularının, ABD’de 2. el konut satışları dataları ile ABD Merkez Bankası (Fed) temmuz içtima tutanaklarının takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan ons altında 1.492 doların destek, 1.510 doların ise direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ASELSAN’dan tarihi sipariş rekoru

Çar Ağu 21 , 2019
<br /> ASELSAN’dan yapılan açıklamaya nazaran, şirket geçen seneyi 9,1 milyar doları bakiye siparişle kapattı ve bu yılın birinci altı aylık ...