“Konut kredi faizlerinde indirim, biriken talebi harekete geçirecek”

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas bankaların konut kredisi faizlerini indirmesinin hem konut alıcısını hem de sektörü destekleyeceğini …

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas bankaların konut kredisi faizlerini indirmesinin hem konut alıcısını hem de sektörü destekleyeceğini belirtti.

Elmas konuya dair Bloomberg HT’ye “Yüzde 17 – 18’de mevduat faizi varken % 12’lik yıllık konut kredisi kullandırmak önemli bir adımdır. Bu hem konut alıcısını harekete geçirmek, hem de konut ve inşaat sektörünü desteklemek adına önemli bir adım.” yorumunu yaptı.

“KREDİLİ KONUT SATIŞI BİTME NOKTASINDAYDI”

Faizlerin yükselmeye başladığı son 1.5 yılda kredili konut satışının neredeyse bitme noktasına geldiğini hatırlatan Elma “bu anlamda atılan adım yaklaşık 1.5 yıllık biriken bir talebi harekete geçirecek diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Merkez Bankası’nın 425 baz puanlık faiz indiriminin ardından bugün Ziraat Bankası ve Vakıfbank konut kredisi faizlerini düşürmüştü.

 

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Takipteki alacaklar yüzde 0,3 artarak 117.6 milyar liraya çıktı

Paz Ağu 18 , 2019
<br /> Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 4 milyar 18 milyon lira artarak 2 trilyon 511 milyar 968 milyon liraya yükseldi. Bankacılık ...