Kredi Kartı Alamıyorum

Neden kredi kartı alamadığınıza dair bir fikriniz yoksa öncelikle yazıyı okuyup sonrasında kredi notunuzu sorgulamanız gerekmektedir.

kredi notu arttırma

Neden Kredi Kartı Alamıyorum

Kredi Kartı Başvuru İşlemleri

Kredi kartı için başvuru işlemleri bankadan hesap açtırmak kadar kolay olabilmektedir. Nasıl ki bankadan hesap açtırmak için nüfus cüzdanı ile başvuru yapılıyorsa kredi kartı başvurusu için de aynı durum geçerli olmaktadır. Aynı zamanda bu başvuru işlemi ise ücretsiz olmaktadır. Başvuru işlemleri ve takibi genelde şube üzerinden gerçekleştirilir. Kredi kartı başvurusu yapılan banka şubeleri üzerinden başvuru işlemi yapılır ve akabinde sonuç personel tarafından size bildirilir. Şubeye direk başvuru işlemi için gitmeden önce, internet üzerinden ilgili bankanın sitesinde bulunan kart başvurusu bölümünden başvuru için form doldurmakta fayda vardır. Başvuru formu için bazı kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri yeterli olacaktır. Bu formun adı ise ön başvuru olarak da bilinmektedir. Bu ön başvurunun sonucu ise kısa süre içerisinde başvuruyu yapan kişiye iletilir. Şubeye gidildikten sonra gerekli işlemler gerçekleşir ve başvuru yapana sonuç bildirilir.

Kredi Kartı Neden Alınamaz?

Kredi kartı sonucu genelde başvuran kişinin ekonomi durumuna göre belirlenir. İlgili bankanın finans yetkilileri gerekli araştırmayı yaptıktan sonra sonucu belirler. Uygun görülmediği taktirde başvuru yapana kredi kartı olumsuz cevaplanır. Bu araştırmalar üç işlemin gerçekleşmesi ile tamamlanır. Bu işlemler başvuru yapanın banka hesaplarındaki hareketlerin düzenli olup olmaması, başvuru yapanın düzenli bir gelir sahibi olup olmadığına bakılır ve en az üç ay sigorta priminin düzenli olarak gerçekleştiği bilgileri kontrol edilir. Bunların sonucunda ise karara varılmaması durumunda başvuru yapan kişinin kredi notu incelenir. Kredi notu kredi kartı almaya yeterli değilse başvuru yapan kişinin başvurusu reddedilir.

Kredi Notu Nedir? Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu herhangi bir kişinin ödemelerinin düzenli gerçekleşmesiyle belirlenen puanlama planıdır. Banka kredisi çeken veya bankaya her ay ödeme yapan birinin ödemeleri aksamadan gerçekleşiyorsa bu durumda ödemeyi yapan kişinin kredi notu yüksek olacaktır. Bunun dışında kredi notu birçok şekilde yükseltilebilir. Eğer maddi durumu iyiyse ve bunu belgeleyebiliyorsa bu kişinin kredi notu yükseltilebilir. Kredi notu, kredi kartı için uygun puana ulaşırsa başvuran kişinin kredi kartı onayı kısa süre zarfında olumlu olarak gerçekleşir.

Kredi-Sorgulama

One thought on “Kredi Kartı Alamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kredi Nasıl Alınır?

Per Haz 13 , 2019
Tüm banka kredileri'nin nasıl alınacağına dair bir yazı paylaşımı yaptık umarım bilgilendirici olur
konut kredisi hesaplama