Kredi Kartı Neden Kullanılır?

Günümüz ticaretinin büyük bir kısmı internet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle internet üzerinde güvenli alış veriş yapabilmek için kredi kartı gerekiyor.

kredi kartı kullanınmı

Neden Kredi Kartı Kullanmalıyım?

Günümüz dünyasında kredi kartı kullanmadan bir hayat çok da mümkün görünmüyor. İletişim teknolojilerinin hızla ilerlediği son yıllarda artık insanlar neredeyse hiç dokunmuyor. Maaşları hesaplarına yattığı için para artık bankadaki rakamlardan ibaret.

 Kimse maaşımın tamamını bir çekeyim de elime alıp sayayım demiyor. Harcamalar kredi kartlarından yapılıyor ve ay sonu kredi kartı borçları yine internet üzerinden transfer ediliyor.

 Kredi Kartı Önemli Mi?

 Kredi kartlarının kullanımın olumsuzlukları olsa da olumlu yönleri de çok fazla. Bir defa sürekli yanınızda para taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Gün içerisinde neye ne kadar harcayacağınız belli olmadığı için yanınızda bir kredi kartı olması sizin için çok faydalı oluyor.

 Kredi kartları ile alış veriş yapmanın bir artısı ise yapılan tüm alışverişlerin kayıt altında kalıyor olması. Siz aylık ekstrenizi elinize aldığınızda bir ay boyunca nereye ne kadar para harcadığınızı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu durum da harcamalarınız hakkında size fikir vermiş oluyor.

 Kredi Kartı ile Alışveriş

 Kredi kartı ile alış veriş yapmanın ekonomi üzerindeki artıları da çok fazla. Kredi kartları ile yapılan tüm alışverişler resmi kayıt altına alındığı için vergi kaçakçılığının da önüne geçilmiş oluyor. Nakit alış verişlerde küçük meblağlarda fiş almak çok da aklımıza gelmiyor. Ama kredi kartı ile yapılan tüm alışverişlerdeki banka dökümleri fiş hükmüne geçiyor ve vergi kayıpları önlenmiş oluyor.

 Kredi kartlarının yaygınlaşması finans sektörü içinde olumlu sonuçlar doğuruyor. Kredi kartı kullanan sayısı arttıkça bankaların karları da yükseliyor. Karları yükselen bankalar yeni yatırımlar yaparak ekonomi üzerinde olumlu etkiler yapıyor. En basitinden yaptıkları istihdam ile ekonomiye büyük katkı sağlıyorlar.

 Günümüz ticaretinin büyük bir kısmı internet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle internet üzerinde güvenli alış veriş yapabilmek için kredi kartı gerekiyor. Kredi kartları aynı zamanda kullanıcılarına taksit imkânları sağlayarak alış verişlerini kolaylaştırmış oluyor. Nakit olarak alamayacağı ihtiyaçlarını taksitlendirerek rahatlıkla alabiliyorlar.

 Ayrıca birçok iş yeri kredi kartsız taksit yapmıyor. Eski yıllardaki gibi veresiye defterleri artık yavaş yavaş kayboluyor. Mahalle esnaflarının senet ile yaptıkları taksitlere de artık pek rastlanmıyor. Bu durum kişiler için avantajlı olduğu kadar iş yeri sahipleri için de büyük bir avantaj haline geliyor.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kredi Kartı Neden Onaylanmaz ?

Cum Haz 14 , 2019
Kredi kartı tıpkı banka kartları gibi başvuru üzerine değerlendirmeye alınan ve olumlu sonuçlandığı taktirde banka kartları gibi başvuru yapana 15-20 gün arasında kullanıcıya ulaşan bir karttır.
Kredi Karti Neden Onaylanmaz