Kredi Nasıl Çıkartılır?

Kredi kartı, tüketicilere kısa süreli finans desteği sağlayan finansal bir araçtır.

kolay kredi başvurusu

Nasıl Kredi Kartı Çıkarırım

Tüketim Toplumlarının Olmazsa Olmazı Kredi Kartları

 Kredi kartı, tüketicilere kısa süreli finans desteği sağlayan finansal bir araçtır. Bu kart sayesinde alışverişinizi nakit üzerinden yapıp aylık faturalarınızı aksatmadan ödeyebilirsiniz. Doğru kullanıldığında maddi olarak sıkışık zamanlarınızda nefes almanızı sağlar.

 Neden kredi kartı?

 Kredi kartları, tüketim ağırlıklı toplumlarda lüks çerçevesinden çıkıp ekonomi de ihtiyaç haline gelmiştir. Çoğu tüketici artık bir değil birden fazla kredi kartı sahibi olmuştur. Tüketicilere anında kolaylık sağlayan bu kartlar, nakit ihtiyacını da karşıladığından bütçemizin ana unsuru haline gelmiştir.

 Nasıl kredi kartı sahibi olurum?

 Kredi kartına sahip olmak için bankalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Siz her ne kadar kart almaya ve bu sorumluluğu üstlenmeye hazır hissetseniz bile mevzuat tarafından belirlenmiş bazı maddeler mevcuttur. Hemen hemen şartlar tüm bankalar için aynı gibidir. Ancak her bankanın bu kartı vermek için kendine ait özel şartları da vardır. İstenilen gereklilikleri yerine getirdiğiniz takdirde banka tarafından size bütçeniz dâhilinde bir limit tanımlaması yapılacaktır.

 Bankalar 18 yaş üstü ve belgelendirilmek kaydıyla düzenli geliri olan kişilere büyük oranda kart vermektedir. İlk kez bir bankayla çalışacaksanız, yani daha önce hiç kredi kartı ve kredi gibi ürünler kullanmadıysanız bankanın sizi değerlendirebileceği bir kredi notunuz mevcut değildir ki bu durum sizin dezavantaj sağlar. Bunun dışında yine düzenli bir geliriniz yoksa örneğin ev hanımı, öğrenci gibi bir konumdaysanız kefil istemi karşılığında olumlu sonuç alabilirsiniz. Bankaların sizi güvenilir bulması açısından en önemli etken, düzenli bir gelir kaynağına sahip olma durumunuzdur.

  Kredi kartına hangi kanallardan başvuru yapabilirim?

 Hali hazırda istikrarlı bir şekilde çalıştığınız iş yeriniz varsa, maaş bankanız kredi kartı için size bir teklifle gelecektir. Bunun dışında ilk kez bir kredi kartı sahibi olacaksanız ya da çalıştığınız bankanın dışında bir kredi kartı istiyorsanız, öncelikle deneyeceğiniz kanal, kart almayı düşündüğünüz bankanın şubelerine başvurmak olmalıdır. Bunun dışında bankaların internet şubelerini kullanabilirsiniz. Birçok bankanın mevcut ATM‘ lerinden ve SMS kanalları aracılığıyla kredi kartı ön başvurusu yapabilirsiniz. Bankadan gelecek cevap doğrultusunda, eğer başvurunuz olumlu sonuçlanmış ise banka belgelerinizin aslını teyit amaçlı sizden isteyecektir.

Kredi-Sorgulama

One thought on “Kredi Nasıl Çıkartılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ne Zaman Kredi Çekilir

Per Haz 13 , 2019
Kredi notunuz şayet krediyi almaya yetiyorsa banka kredi başvurunuzu onaylayacaktır.
konut kredisi