KULİS… Kritik Toplantıda Trump’la Cumhuriyetçi Senatör Arasında Sert Türkiye Tartışması

Amerikan Washington Post gazetesine göre; toplantıda Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı ’in başında bulunduğu Cumhuriyetçi heyet, Rus …

Amerikan Washington Post gazetesine göre; toplantıda Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı ’in başında bulunduğu Cumhuriyetçi heyet, Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi satın aldığı için Türkiye’yi zorunlu yaptırımlardan muaf tutmaması yolunda Trump’a baskı yaptı.

Toplantıda yer alan yetkililere dayandırılan haberde, Trump sert yaptırımlar yerine Türkiye ile müzakere edilmesini destekledi. Başkan Trump’ın bu tutumu toplantıda gerilime yol açtı ve Risch ile Başkan tartışmaya başladı.

James E. Risch’in sözcüsü Suzanne Wrasse toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Odadaki herkes elde birçok James E. Rischseçeneğin olduğunu biliyordu ve meselenin tüm taraflarında ateşli ve çetin tartışmalar yaşandı” ifadesini kullandı.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Avrupa Yatırım Bankası Türkiye faaliyetlerini gözden geçirme kararı aldı

Sal Tem 30 , 2019
<br /> Avrupa Yatırım Bankası (EIB) Türkiye’de devlet ile bağlantılı kurumlara yeni finansman sağlama faaliyetlerini bu yıl sonuna kadar ...