Maduro ABD ile görüştüklerini doğruladı

Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro, “Aylardır Donald Trump hükümetiyle benim başkanlığını ettiğim Bolivarcı hükümet arasında, benim yetkim …

Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro, “Aylardır Donald Trump hükümetiyle benim başkanlığını ettiğim Bolivarcı hükümet arasında, benim yetkim altında, Kuzey Amerika imparatorluğuyla aramızdaki çatışmaya bir tahlil bulabilmek için çeşitli görüşmeler yapılıyor.” dedi.

Maduro, La Guaira kentinde katıldığı bir aktiflikte yaptığı konuşmada, kendisinin salahiyetiyle, hükümetinin ABD Lideri Donald Trump hükümetinden üst seviye yetkililerin aylardır temas halinde olduğunu doğruladı.

Devlet Yöneticisi Maduro, hükümetiyle ABD arasında bilinmeyen görüşmelerin yapılmasına ait “Aylardır Donald Trump hükümetiyle benim başkanlığını ettiğim Bolivarcı hükümet arasında, benim yetkim altında, Kuzey Amerika imparatorluğuyla aramızdaki çatışmaya bir tahlil bulabilmek için çeşitli görüşmeler yapılıyor.” diye konuştu.

Direkt ABD’ye işaret etmeksizin Maduro, “Sizlere bir sır vermek istiyorum, bunu benim için saklayın zira kimsenin bilmemesi gereken saklı yanlarda, bilinmeyen görüşmeler yapıldı. Elbette temas halindeyiz ve temas halinde olmaya devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, dün Venezuela hükümetinin iki numaralı ismi olarak bilinen Kurucu Meclis Lideri Diosdado Cabello, Trump idaresine yakın bir insanla bâtın görüşmeler yaptığı tezlerini yalanlamıştı.

– Trump’a yanlış haber veriyorlar

Devlet Yöneticisi Maduro, Venezuela’nın egemenliğini her devir savunacağına vurgu yaparak, “Eğer Devlet Lideri Donald Trump bir gün önemli bir formda konuşmak ve bu çatışmayı düzenlemek için bir plan yapmak isterse biz müzakere etmek ve tahlile ulaşmak için her vakit hazırız. Gelgelelim şayet bize saldırırsanız biz de yanıt veririz.” halinde konuştu.

Bu arada, ABD Yöneticisi Trump, düzenlediği basın içtimasında kendisine sorulan Maduro hükümetiyle görüşüp görüşmediği sorusuna, “Temas halindeyiz, Venezuela’da çeşitli temsilcilerle görüşüyoruz.” biçiminde karşılık vermişti.

Öte yandan Maduro, ABD’li birtakım yetkililerin Trump’a Venezuela hakkında yalan söylediklerini, bu durum üzerinden Venezuela’ya karşı taarruzların ve yaptırımların uygulandığını kelamlarına ekledi.

 

 

 

AA

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Petrol ABD stoklarındaki düşüş ile yükseldi

Çar Ağu 21 , 2019
<br /> Petrol fiyatları, ABD'de kişisel dal donelerine nazaran ham petrol stoklarının son üç haftada birinci sefer düşmesi ve bunun da global iktisadın ...