TBB’den kulüplerin borç yapılandırmalarına ilişkin açıklama

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), futbol kulüpleri ile bankalar arasında  sürdürülen yapılandırma çalışmalarına  ilişkin açıklama yayımladı …

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), futbol kulüpleri ile bankalar arasında  sürdürülen yapılandırma çalışmalarına  ilişkin açıklama yayımladı.

Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki  yapılandırma çalışmaları devam etmektedir.
Çalışmalarımız tamamlandıkça ilgili kulüplerimiz yasal prosedürler çerçevesinde açıklamalarını yapacaklardır.
Bu çalışmalarla;
Futbol kulüplerinin mali bünyelerinin güçlendirilerek çağdaş bir yapıda faaliyet göstermelerini temin edecek kurallar ve ilkeler çerçevesi belirlenmektedir.
Yeniden vadelendirmede ve yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılması söz konusu değildir. Yapılandırmaya konu olan finansal borçlar, iki yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl süre ile vadelendirilecektir.
Futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olmayıp her banka kendi kredi riskini yönetmeyi sürdürecektir. Bankalarımızın, kulüplerimizle ilişkisi ticari olup bundan sonra da aynı profesyonel anlayışla devam edecektir.
Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BDDK: Artık Daha Çok Şirket Bağımsız Denetime Tabi Olacak… Yeni Limit 100 Milyon TL Kredi!

Cts Ağu 17 , 2019
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), bağımsız denetim raporlarına tabi kredi sınırı 500 milyon liradan 100 milyon liraya ...