THY Mexico City ve Cancun’a tarifeli sefer başilattı

Türk Hava Yolları’ndan (THY) yapılan açıklamaya nazaran, yerkürenin en çok memleketine uçan havayolu THY, Latin Amerika’nın 2. büyük kenti ve …

Türk Hava Yolları’ndan (THY) yapılan açıklamaya nazaran, yerkürenin en çok memleketine uçan havayolu THY, Latin Amerika’nın 2. büyük kenti ve Meksika’nın başşehri Mexico City ile Orta Amerika’nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Cancun’a tarifeli sefer başlattı.

THY’nin Amerika Kıtası’ndaki 18. ve 19. uçuş noktaları Mexico City ve Cancun’a başlattığı seferler, İstanbul-Mexico City- Cancun-İstanbul parkurunda, haftada 3 gün icra edilecek.

Yeni açılacak hatlarla birlikte THY Orta Amerika’nın en büyük memleketi Meksika’yı uçuş ağına ekleyerek, İstanbul Havalimanı’ndan daha geniş bir coğrafyaya temas imkanı sunacak.

Mexico City ve Cancun hat açılışı sebebiyle Mexico City Milletlerarası Havalimanı’nda gerçekleştirilen basın içtimasında konuşan THY Idare Konseyi ve İcra Komitesi Yöneticisi İlker Aycı, büyüme stratejileri çerçevesinde uçuş ağlarının hadlerini genişletmeye devam ettiklerini belirterek, “Bali’den sonra Amerika Kıtası’nın bu değerli iki kentini yerkürenin 125 memleketine bağlamanın memnunluğunu yaşıyoruz. Bugünden itibaren Mexico City ve Cancun’a seyahat edecek misafirlerimiz uçuşlarını Türk Hava Yolları konforu ile gerçekleştirebilecek. Yeni uçuşlarımızın Türkiye ve Meksika arasındaki bağları her ortamda daha da güçlendireceğine inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Mexico City tarihin ve ticaretin buluşma noktası

Amerika Kıtası’nda kurulan birinci medeniyetler Maya ile Aztekler’in anavatanı olan ve birinci yerleşimin izleri M.Ö. 2000’li yıllara uzanan Mexico City, sahip olduğu tarihi mirasın yanında Amerika Kıtası’nın kıymetli ticaret merkezlerinden biri olmasıyla da öne çıkıyor. Paris’ten sonra 150’den ziyade müze ile yerkürede en çok müzeye hane sahipliği yapan Mexico City’nin kültürel varlıkları yerkürenin farklı devletlerinden turistlerin ilgisini çekiyor. Mexico City’nin yakınlarında bulunan Teotihuacan Antik Kenti ve piramitleri görülmeye bedel gayrı turistik noktaları oluşturuyor. Kent, kolonyal periyot mimarisi, lezzetli Meksika mutfağı, hoş meydanları ve sefalı aktiviteleriyle de dikkat çekiyor.

Her yıl 4 milyon turist Cancun’u tercih ediyor

Mayalar’ın yaşadığı periyotta balıkçılık ve tarımın temel geçim menşesi olduğu birebir devirde astroloji, fizik ve matematik ortamlarında kıymetli gelişmelerin yaşandığı Cancun kenti ise Orta Amerika’nın en kıymetli turizm merkezlerinden biri konumunda bulunuyor. Meksika için değerli bir turizm geliri sağlayan kent, 150”i aşkın oteliyle yılda yaklaşık 4 milyon turisti ağırlıyor. Cancun, yüzme, dalış ve cümbüş aktivitelerinin yanında tarihi, yemekleri ve “Su altı heykel müzesi” ile unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi oluyor.

AA

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bölgesel Fed başkanları ilave "faiz indirimine" karşı

Cum Ağu 23 , 2019
<br /> Üç bölgesel Fed siyaset yapıcısı, ABD iktisadının daha düşük bir getiriye muhtaçlık duyduğu yolundaki kanıya karşı çıkarak seslerini ...