TOKİ 212 arsayı satışa çıkardı

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), 20 kentte yaklaşık 2 milyon 426 bin 58 metrekare büyüklüğündeki 212 arsayı …

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), 20 kentte yaklaşık 2 milyon 426 bin 58 metrekare büyüklüğündeki 212 arsayı açık artırma sistemiyle satışa çıkardı.

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’daki emlak, yekunda 1 milyar 117 milyon 733 bin 343 lira muhammen bedelle satılacak.

Kentlerin gelişen ortamlarında taraf alan emlak, kolay ulaşım imkanı, kent merkezine, otoyola, sanayi ya da turizm nahiyelerine yakınlık üzere özellikleriyle dikkati çekiyor.

Konut, ticaret, park, rekreasyon, hususî sıhhat, şahsi eğitim, toplu konut ortamı, konut dışı kentsel çalışma, akaryakıt istasyonu, sanayi tesisi ve tarım sahası niteliğindeki emlak, yüzde 25 peşin, 48 ay vade ile satılacak. Emlak, taksitli satışlar için 6 aylık üretici fiyatı endeksi (ÜFE) nispeti yüzde 6 ile sonlandırılarak, alıcıya avantaj sunacak.

– Açık artırma 12 Eylül’de

İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda bakım ve akaryakıt tesisi, Büyükçekmece’de konut, Küçükçekmece’de şahsi eğitim yeri, Pendik’te konut sahası, Eyüpsultan’da konut ve ticaret, Sancaktepe’de akaryakıt, Silivri’de konut, Arnavutköy’de sanayi tesisi, Sarıyer’de park ve dinlenme ortamı satışa çıkarılacak.

Ankara Mamak’ta ticaret, Çankaya’da ticaret ve konut, Gölbaşı’nda konut ve park meydanı, Sincan’da konut ve günü birlik tesis, Yenimahalle’de küçük sanayi sitesi ve Etimesgut’ta konut ile ticaret meydanı niteliğindeki yerler satışa sunulacak.

Antalya, Edirne, Balıkesir, Karabük, Kırşehir, Siirt ve Sivas’ta konut, Çanakkale’de sanayi depolama, Bitlis ve İzmir’de ticaret ve konut, Diyarbakır’da sanayi sitesi, Kocaeli’nde plansız tarım yeri, Manisa’da rekreasyon, Muğla’da spor, basketbol, lise, otopark, Şanlıurfa’da şahsi eğitim ortamı, Tekirdağ’da konut ve eğitim, Trabzon’da ağaçlandırılacak, Van’da ticaret, konut ve park ortamı niteliğindeki emlak açık artırma ile satılacak.

Açık artırma müzayedesi 12 Eylül Perşembe günü, saat 13.30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde gerçekleştirilecek. 

Satışa ait detaylı malumata www.toki.gov.tr internet adresinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

 

 

 

 

AA

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Zayıf enflasyon AMB üzerindeki baskıyı artırabilir

Pts Ağu 19 , 2019
<br /> (Güncellendi) Euro Yeri'nde (31 Temmuz'da açıklanan) yüzde 1.1'den yüzde 1'e revize edilen Temmuz ayı pahalılık verisi Avrupa Merkez Bankası ...