Trump: Sermaye kazançlarına vergileri indirme talimatı verebilirim

ABD Yöneticisi Donald Trump, kapital çıkarlarını pahalılığa endeksleyerek vergilerde indirime gidebileceğini kaydetti. Beyaz Saray’ın aylardır …

ABD Yöneticisi Donald Trump, kapital çıkarlarını pahalılığa endeksleyerek vergilerde indirime gidebileceğini kaydetti. Beyaz Saray’ın aylardır değerlendirmeye aldığı bu adım büyük ölçüde varlıklı kesite yararlı olacak.

Trump, Beyaz Saray’da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Endekslemeyi uzun devirdir konuşuyoruz,” dedi ve “Ve bir çok kişi endekslemeden mutlu ve bu yalın bir formda yapılabilir. Direkt benim tarafımdan yapılabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Trump’ın bu değerlendirmeleri, ABD iktisadının resesyona girebileceğine ait ikaz işaretleri vermesinin akabinde geldi. Gelgelelim Bloomberg’in anketine katılan ekonomistler, iktisadın önümüzdeki bir yıllık devirde resesyona girme mümkünlüğünün yalnızca yüzde 35 olduğunu düşünüyor.

Trump kısa bir vade evvel, ABD’nin 10 yıl vadeli Kaynak tahvillerinin nemasının iki yıl vadeli Kaynak tahvillerinin getirisinin altına inmesini işaret ederek, “çılgın zıt getiri eğrisi” biçiminde bir tweet atmış, aksine dönen getiri eğrisinden ve bunun resesyonu işaret etmesinden ötürü kaygılarını lisana getirmiş ve Amerikalıları yatıştırmaya çalışmıştı.

Gelgelelim Vergi Vakfı’na nazaran, anamal yararlarını endekslemenin ekonomiyi destekleme konusuna ziyade tesiri olmayabilir. Küme, yatırımcılar için vergi indirimlerinin iktisadın büyüklüğünü uzun vadede yüzde 0.11 artıracağı varsayımında bulundu.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ABD hisseleri Trump'ın açıklaması sonrası düştü

Çar Ağu 21 , 2019
<br /> ABD piyaslarında süreç gören behre senetleri, ABD Lideri Donald Trump'ın Çin ile bir muahede yapmak için hazır olmadıklaını söyleyerek bu türlü ...