Trump: Ücret vergisinde indirim için hemen adım atılmayacak

ABD Yöneticisi Donald Trump “birçok kişinin” maaş ve fiyatlardan kesilen vergilerde indirime gidilmesini isteyeceğini, lakin Beyaz Saray’ın …

ABD Yöneticisi Donald Trump “birçok kişinin” maaş ve fiyatlardan kesilen vergilerde indirime gidilmesini isteyeceğini, lakin Beyaz Saray’ın muhtemelen laf konusu cihette bir adımı acilen atmayacağını söyledi.

ABD’nin resesyondan çok uzakta olduğu konusunda ısrar eden Trump ve iktisat danışmanları, piyasalarda çalkantıya neden olan yavaşlama sinyalleri nedeniyle ekonomiyi canlandırmaya yönelik vergi indirimleri için yollar arıyor.

Trump, Salı günü gazetecilere yaptığı açıklamada fiyatlardan alınan vergide -Sosyal Güvenlik ve Medicare’ı destekleyen vergi- indirime gidilmesinin “düşündükleri bir şey” olduğunu gelgelelim süratli bir halde harekete geçmek için gereksinim bulunmadığını söyledi.

“Çeşitli vergi indirimlerine bakıyoruz lakin bunu Beyaz Saray bunu her devir yapıyor.” diyen Trump, “Şu anda bir şey yapmaktan bahsetmiyorum.” diye açıklamada bulundu.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi Temmuz'da düştü

Çar Ağu 21 , 2019
<br /> Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), Temmuz'da bir evvelki aya kıyasla yüzde 2,33 düşüş gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz ayına ...