Üç kamu bankası “İvme Finansman Paketi” kapsamında” 1.7 milyar kredi kullandırdı

Cari açığa olumlu katkı sağlaması için yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla Mayıs sonunda duyurulan “İvme Finansman Paketi …

Cari açığa olumlu katkı sağlaması için yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla Mayıs sonunda duyurulan “İvme Finansman Paketi” ile üç kamu bankası Temmuz sonu itibarıyla, 11,500 firmaya 5.2 milyar TL kredi limiti tahsis ederken, 1.7 milyar TL kredi kullandırımı yaptı.

Reuters’da yer alan habere göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan yapılan ortak açıklamada, “Orta ve büyük ölçekli firmalara kredi kullandırımı, yatırım kapsamında satın alınan makinelerin teslimlerine bağlı olarak devam etmektedir” denildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 23 Mayıs’ta açıkladığı paketle ilgili “İvme Finansman Paketi ile kamu bankaları aracılığıyla yıl sonuna kadar 30 milyar TL katkı sağlamış olacağız” demişti.

Kredi-Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yılın İlk Yarısı Bankacılık Sektörü İçin Kötü Geçti

Cts Ağu 17 , 2019
<br /> AA’nın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerinden derlediği bilgilere göre Türk bankacılık sektörü yılın il yarısında 24 ...